foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+36 46 555 376
mail@ferenczi.hu

Tisztelettel köszöntöm minden kedves látogatónkat, akik érdeklődnek a Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakgimnázium múltja, jelene és jövőbeli tervei iránt, s akiket érdekel, hogy az elmúlt évtizedekben hogyan jutottunk idáig, és napjainkban mi minden történik iskolánk falai között.

Mi nem felejtjük el, hogy honnan jöttünk, mert csak a múltunk ismeretében tudunk a jelenben építkezni és a jövőnk céljait meghatározni. >>>

A tanévnyitó időpontja Szeptember 2-a 8 óra.

Megjelenés alkalomhoz illő ruhában.

Kedves Felnőttoktatásra jelentkezők!
Az 13. évfolyamos tanulóknak 2019.09.03-án 14:00 órakor, a 14. évfolyamosoknak 2019.09.04-én 14:00 órakor, a 15. évfolyamosoknak pedig 2019.03.03-án 15:00 órakor lesz tájékoztató a képzésekkel, gyakorlattal kapcsolatban.

Felvételi Tájékoztatónk 

Erasmus+ program

NYELVKALAND ME


Minőségi oktatással
az egészséges holnapért!

   

SZAKKÖZÉPISKOLA
SZAKKÉPZÉS ÉRETTSÉGI UTÁN

 

 

  

  

  

 

 WAGNER NÁNDOR
ANYASÁG

Wagner Nándor „Anyaság” című szobrát az Academia Humana alapítvány adományozta Bodonyi Csaba építész és a Reneszánsz Kőfaragó Zrt. közreműködésével a Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakközépiskolának.

 Szoboravatás: 2015. június 5. 

Oldalainkat 208 vendég és 0 tag böngészi

III. Megyei Anyaság Konferencia

A Miskolci SZC Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakgimnáziuma az Academia Humana Alapítvány és az Egészségügyi Szakképzésért Alapítvány támogatásával 2018. április 27-én nagy sikerrel rendezte meg a III. Megyei Anyaság Konferenciát.

Diákjaink szívhez szóló az anyaság értékeit bemutató műsora után, színvonalas előadásokat hallhattunk az anyaság témakörében a harmadik trimesztertől az újszülött ellátásáig, az abortusztól az újszülött gyermek elvesztésén át, az édesanya halálának feldolgozásáig. Megismerhettük történelmünk nagy anyáit és azt hogyan éltek a magyar nők és anyák a különböző korokban. Betekintést nyerhettünk a gyermekvállalás örömeibe, nehézségeibe fiatal és kevésbé fiatal anyáknál, és bepillanthattunk a japán szülő gyermek kapcsolatba.

Az előadások sokszínűségét mutatja, hogy megismerhettük az örökbefogadás és lombikbébi program nehézségeit és hatását a családokra. Megtudtuk milyen nehézségekkel kell megküzdeniük az anyáknak a XXI. században és azt is, hogyan alakul a szülő gyermek kapcsolat a várandósság, a szülés és a szoptatás alatt.

A gondosan megválasztott témák és a magas színvonalon előadott pályamunkák nehéz feladat elé állították a zsűri tagjait, ennek bizonyítéka, hogy az elhangzott 13 pályamunkából az első három helyezés mellett ismét kiosztásra került két különdíj.

 

I.helyezett

Az édesanya halálának feldolgozása

Horváth Hajnalka 1/13.d

felkészítő tanár: Nagyné Gulyás Erna

 II. helyezett

A korai gyermekvállalás és az abortusz

Pozsgai Zsuzsanna 12.b

felkészítő tanár: Vass Zsoltné

 

III. helyezett

Magyar nők és anyák különböző történelmi korokban

Kerékgyártó Réka 11.b

felkészítő tanár: Simonyi Antónia

 

Különdíjas pályaművek:

Második esély

Révész Ágnes 2/14.d

felkészítő tanár: Kiss Krisztina

 

A XXI. század kihívásai elvárásai, anya vagy dolgozó nő karrier

Gál László Gergő 9.f

felkészítő tanár: Vojtonovszki Gábor

 

Köszönjük a diákoknak a felkészülést és a lelkes előadást, a felkészítő tanároknak a sikerek elősegítését, a szereplőknek és felkészítő tanáraiknak a konferencia megnyitó műsorát, valamint az alapítványoknak a megrendezés támogatását.

 

OM:203060
TELEPHELYKÓD: 007
3529 Miskolc,
Szigethy Mihály u. 8.
Levelezési címünk: 
3515 Miskolc-Egyetemváros 
Pf.: 1
Tel:(46)555-376,508-095
Fax: 507-980
Nyitvatartási idő:
H-P 6:00-21:00
Ügyfélfogadási rend:
KEDD 7:30-15:30
CSÜTÖRTÖK 7:30-15:30

 

mail@ferenczi.hu

Részletes elérhetőség

A tanév fontosabb eseményei

NYOMKÖVETÉS
Kedves Diákok!
Igényelt diákigazolványotok
elkészültét, az alábbi
linken tudjátok ellenőrizni.
DIÁKIGAZOLVÁNY
A főmenüben, az Információ alatt is megtalálható.